P1500EARP1
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
P1500EARP1
Part Number : P1500EARP1
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : P1500EARP1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Packaging : Tape & Reel (TR)
Case/Package : TO-226-2
Current Rating : 2.2 A
Number of Elements : 1
Voltage Rating (DC) : 140 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Circuit Protection - TVS - Thyristors
Qty : 12 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Power delivery Mobile phones
Capacitance : 40 pF
Hold Current : 150 mA
Number of Pins : 2
Peak Pulse Current : 45 A
Max Operating Temperature : 85 °C