B72587H3140S200
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72587H3140S200
Part Number : B72587H3140S200
Manufacturer : TDK EPCOS
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : B72587H3140S200 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TDK EPCOS. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Max Width : 7.3 mm
Case/Package : Radial
Varistor Voltage : 22 V
Number of Circuits : 1
Max Voltage Rating (DC) : 16 V
Products Category : Circuit Protection - TVS - Mixed Technology
Qty : 3931 In Stock
Applications : Motor drives Home theater & entertainment Hybrid, electric & powertrain systems
Energy : 2.4 J
Packaging : Tape & Reel (TR)
Max Thickness : 7.8 mm
Max Surge Current : 800 A
Max Voltage Rating (AC) : 14 V
Min Operating Temperature : -55 °C