TBU-CA085-200-WH
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TBU-CA085-200-WH
Part Number : TBU-CA085-200-WH
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TBU-CA085-200-WH More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 838.2 µm
Weight : 2.154564 g
Resistance : 12.3 Ω
Case/Package : DFN
Current Rating : 200 mA
Number of Pins : 12
Working Voltage : 425 V
Max Surge Current : 300 mA
Peak Pulse Current : 400 mA
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Circuit Protection - Surge Suppression ICs
Qty : 3382 In Stock
Applications : Data storage PC & notebooks Mobile phones
Width : 3.9878 mm
Length : 6.477 mm
Direction : Bidirectional
Termination : Solder
Response Time : 1 µs
ESD Protection : Yes
Voltage Rating : 425 V
Clamping Voltage : 850 V
Number of Circuits : 2
Voltage Rating (DC) : 850 V
Reverse Standoff Voltage : 20 V
Min Operating Temperature : -40 °C