T496X107K006AS
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T496X107K006AS
Part Number : T496X107K006AS
Manufacturer : KEMET
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T496X107K006AS More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Height : 4.3 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Capacitance : 100 µF
Voltage Rating : 6.3 V
Voltage Rating (DC) : 6.3 V
Height - Seated (Max) : 4.2926 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 824 In Stock
Applications : Aerospace & defense Factory automation & control Connected peripherals & printers
Width : 4.2926 mm
Length : 7.2898 mm
Tolerance : 10 %
Case/Package : 2917
Case Code (Metric) : 7343
Case Code (Imperial) : 2917
Max Operating Temperature : 125 °C