DXJ-5R5V334U
Part Number : DXJ-5R5V334U
Manufacturer : Elna America
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DXJ-5R5V334U More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Elna America. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Through Hole
Life (Hours) : 1000 hours
Height - Seated (Max) : 13.4874 mm
Min Operating Temperature : -10 °C
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 2453 In Stock
Applications : Enterprise projectors Portable electronics Wearables (non-medical)
Tolerance : 80 %
Capacitance : 330 mF
Case/Package : Aluminum
Voltage Rating : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 150 Ω