KR-5R5H105-R
Part Number : KR-5R5H105-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : KR-5R5H105-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 19 mm
Height : 6.5 mm
Weight : 5.443108 g
Tolerance : 80 %
Schedule B : 8532100000
Orientation : Horizontal
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 200 µm
Voltage Rating : 5.5 V
Height - Seated (Max) : 6.5024 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 6474 In Stock
Applications : Portable electronics Lighting
Mount : Through Hole
Length : 20 mm
Diameter : 19 mm
Lead Pitch : 20 mm
Capacitance : 1 F
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Number of Pins : 2
Voltage Rating (DC) : 5.5 V
Max Operating Temperature : 70 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 30 Ω