XV3585-2R7607-R
Part Number : XV3585-2R7607-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : XV3585-2R7607-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Diameter : 35 mm
Lead Pitch : 22.5044 mm
Termination : Snap in
Life (Hours) : 1500 hours
Leakage Current : 1.3 mA
Max Operating Temperature : 65 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 2.6 mΩ
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 3360 In Stock
Applications : Building automation PC & notebooks
Height : 85 mm
Tolerance : 10 %
Capacitance : 600 F
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 2.7 V
Height - Seated (Max) : 88.4936 mm
Min Operating Temperature : -40 °C