STGW60V60DLF
Part Number : STGW60V60DLF
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STGW60V60DLF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 20.15 mm
Case/Package : TO-247
Element Configuration : Single
Max Power Dissipation : 375 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Single
Qty : 956 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Test & measurement Enterprise projectors
Width : 5.15 mm
Length : 15.75 mm
Number of Pins : 3
Max Collector Current : 60 A
Max Operating Temperature : 175 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 600 V