IRG7T150HF12B
Part Number : IRG7T150HF12B
More Information : IRG7T150HF12B More Information
NTC Thermistor : No
Max Collector Current : 300 A
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2.2 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Modules
Qty : 152 In Stock
Applications : Wired networking Building automation Enterprise machine
Mount : Chassis Mount
Input Capacitance : 20.2 nF
Max Power Dissipation : 910 W
Collector Emitter Breakdown Voltage : 1.2 kV