FMS6G10US60S
Part Number : FMS6G10US60S
Manufacturer : Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FMS6G10US60S More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Input : Single Phase Bridge Rectifier
Packaging : Box
Current Rating : 10 A
Number of Pins : 25
Voltage Rating (DC) : 600 V
Max Power Dissipation : 66 W
Min Operating Temperature : -40 °C
Collector Emitter Breakdown Voltage : 600 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Modules
Qty : 81 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Lighting Portable electronics
Mount : Chassis Mount
Case/Package : Module
NTC Thermistor : Yes
Input Capacitance : 710 pF
Max Collector Current : 10 A
Max Operating Temperature : 150 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2.7 V