Z8F011ASJ020SG
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Z8F011ASJ020SG
Part Number : Z8F011ASJ020SG
Manufacturer : Zilog / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : Z8F011ASJ020SG More Information
ECAD : Request Free CAD Models
RAM Size : 256 B
Interface : IrDA, UART, USART
Memory Size : 1 kB
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Max Frequency : 20 MHz
Number of I/Os : 25
Watchdog Timer : Yes
Core Architecture : Z8
Min Supply Voltage : 2.7 V
Max Operating Temperature : 70 °C
Number of Timers/Counters : 2
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 814 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Medical Gaming
Frequency : 20 MHz
Access Time : 20 µs
Memory Type : FLASH
Case/Package : SOIC
Data Bus Width : 8 b
Number of Pins : 28
Oscillator Type : Internal
Max Supply Voltage : 3.6 V
Max Power Dissipation : 450 mW
Min Operating Temperature : 0 °C