ADSP-BF531SBBC400
Part Number : ADSP-BF531SBBC400
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : ADSP-BF531SBBC400 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Frequency : 400 MHz
Packaging : Bulk
Case/Package : BGA
Data Bus Width : 16 b
Number of Pins : 160
Core Architecture : Blackfin
Min Supply Voltage : 800 mV
Max Operating Temperature : 85 °C
Number of Timers/Counters : 4
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Qty : 8516 In Stock
RAM Size : 16 kB
Interface : SPI, SSP, UART
Memory Size : 52 kB
Max Frequency : 400 MHz
Number of I/Os : 16
Contact Plating : Lead, Silver, Tin
Max Supply Voltage : 3.6 V
Number of UART Channels : 1
Min Operating Temperature : -40 °C