RAC20-3.3SB
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
RAC20-3.3SB
Part Number : RAC20-3.3SB
Manufacturer : RECOM Power
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : RAC20-3.3SB More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: RECOM Power. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 27.2 mm
Width : 27.5 mm
Length : 52.5 mm
Features : SCP
Output Power : 11.9 W
Output Current : 3.6 A
Isolation Voltage : 3 kV
Max Output Current : 3.6 A
Voltage - Output 1 : 3.3 V
Max Operating Temperature : 70 °C
Products Category : Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty : 85 In Stock
Mount : Through Hole
Height : 23.5 mm
Weight : 58 g
Efficiency : 74 %
Number of Pins : 4
Output Voltage : 3.3 V
Number of Outputs : 1
Max Output Voltage : 3.3 V
Max Power Dissipation : 20 W
Min Operating Temperature : -40 °C