BP5067-15
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BP5067-15
Part Number : BP5067-15
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BP5067-15 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 22.098 mm
Packaging : Bulk
Case/Package : SIP
Number of Pins : 6
Output Voltage : 15 V
Max Output Current : 300 mA
Min Supply Voltage : 113 V
Max Power Dissipation : 5 W
Max Supply Voltage (AC) : 120 V
Max Operating Temperature : 80 °C
Products Category : Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty : 509 In Stock
Width : 9.144 mm
Length : 35.052 mm
Efficiency : 83 %
Output Power : 4.5 W
Output Current : 300 mA
Number of Outputs : 1
Max Supply Voltage : 190 V
Voltage - Output 1 : 15 V
Nominal Input Voltage : 190 V
Min Supply Voltage (AC) : 80 V
Min Operating Temperature : -20 °C