LC4064B-25TN100C
Part Number : LC4064B-25TN100C
Manufacturer : Lattice Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LC4064B-25TN100C More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Schedule B : 8542390000
Case/Package : TQFP
Number of I/Os : 64
Propagation Delay : 2.5 ns
Min Supply Voltage : 2.3 V
Number of Macrocells : 64
Operating Supply Current : 12 mA
Max Operating Temperature : 90 °C
Number of Programmable I/O : 208
Number of Logic Elements/Cells : 4
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devic
Qty : 313 In Stock
Applications : Aerospace & defense Motor drives Portable electronics
Frequency : 454.5 MHz
Memory Type : EEPROM
Max Frequency : 400 MHz
Number of Pins : 100
Max Supply Voltage : 2.7 V
Turn-On Delay Time : 2.5 ns
Nominal Supply Current : 12 mA
Operating Supply Voltage : 2.5 V
Min Operating Temperature : 0 °C