ISPLSI 2192VE-100LT128
Part Number : ISPLSI 2192VE-100LT128
Manufacturer : Lattice Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : ISPLSI 2192VE-100LT128 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Schedule B : 8542390000
Case/Package : TQFP
Number of I/Os : 96
Number of Gates : 8000
Max Supply Voltage : 3.6 V
Turn-On Delay Time : 13 ns
Nominal Supply Current : 275 mA
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Number of Logic Blocks (LABs) : 48
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devic
Qty : 989 In Stock
Applications : Appliances Data center & enterprise computing Tablets
Frequency : 100 MHz
Memory Type : EEPROM
Max Frequency : 100 MHz
Number of Pins : 128
Propagation Delay : 13 ns
Min Supply Voltage : 3 V
Number of Macrocells : 192
Operating Supply Current : 275 mA
Max Operating Temperature : 70 °C