POE13W2X12-R
Part Number : POE13W2X12-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : POE13W2X12-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 18 mm
Width : 18 mm
Length : 18 mm
Frequency : 250 kHz
Inductance : 100 µH
Turns Ratio : 1:0.529
Power Rating : 13 W
Number of Pins : 12
Output Voltage : 12 V
Number of Outputs : 2
Element Configuration : Dual
Nominal Input Voltage : 60 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Transformers - Switching Converter, SMPS Transformers
Qty : 8516 In Stock
Applications : Home theater & entertainment Appliances
Mount : Surface Mount
Height : 10 mm
Weight : 13.154179 g
Packaging : Cut Tape
Termination : SMD/SMT
Output Power : 13 W
Current Rating : 1.7 A
Output Current : 600 mA
Lead/Base Style : Gull Wing
DC Resistance (DCR) : 250 mΩ
Height - Seated (Max) : 10 mm
Max Operating Temperature : 85 °C