V6WM100C-M3/I
Part Number : V6WM100C-M3/I
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : V6WM100C-M3/I More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : TO-252-3
Forward Voltage : 650 mV
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 3 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 100 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 898 In Stock
Applications : Aerospace & defense Motor drives TV
Weight : 379.997008 mg
Forward Current : 6 A
Peak Reverse Current : 150 µA
Max Reverse Voltage (DC) : 100 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm) : 75 A