VS-20CTQ150-1PBF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-20CTQ150-1PBF
Part Number : VS-20CTQ150-1PBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-20CTQ150-1PBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Forward Voltage : 1 V
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 10 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 10.63 kA
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 714 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Lighting TV
Case/Package : TO-262
Max Surge Current : 1.03 kA
Max Reverse Voltage (DC) : 150 V
Max Operating Temperature : 175 °C