VS-12CWQ06FNTRLPBF
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-12CWQ06FNTRLPBF
Part Number : VS-12CWQ06FNTRLPBF
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VS-12CWQ06FNTRLPBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : TO-252-3
Number of Pins : 3
Forward Voltage : 790 mV
Max Surge Current : 320 A
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 6 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Reverse Leakage Current : 3 mA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 60 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 29 In Stock
Applications : Appliances Building automation Home theater & entertainment
Packaging : Tape & Reel (TR)
Current Rating : 6 A
Forward Current : 12 A
Breakdown Voltage : 60 V
Peak Reverse Current : 3 mA
Max Reverse Voltage (DC) : 60 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Natural Thermal Resistance : 1.5 °C/W
Peak Non-Repetitive Surge Current : 320 A