DEA162450BT-1260B2
Contact Now
DEA162450BT-1260B2
Part Number : DEA162450BT-1260B2
More Information : DEA162450BT-1260B2 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 711.2 µm
Bandwidth : 100 MHz
Impedance : 50 Ω
Min Width : 700 µm
Max Length : 1.7 mm
Termination : SMD/SMT
Max Thickness : 700 µm
Number of Pins : 4
Insertion Loss (dB) : 1.7 dB
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Filters - RF Filters
Qty : 5160 In Stock
Applications : Electronic point of sale (EPOS) Test & measurement Power delivery
Width : 800 µm
Length : 1.6 mm
Frequency : 2.45 GHz
Max Width : 900 µm
Packaging : Cut Tape (CT)
Min Length : 1.5 mm
Case/Package : 0603
Min Thickness : 500 µm
Case Code (Metric) : 1608
Case Code (Imperial) : 0603
Min Operating Temperature : -40 °C