FI212C245036-T
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FI212C245036-T
Part Number : FI212C245036-T
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : FI212C245036-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Height : 508 µm
Bandwidth : 100 MHz
Impedance : 50 Ω
Min Width : 1.1 mm
Max Length : 2.15 mm
Resistance : 50 Ω
Case/Package : 0805
Min Thickness : 800 µm
Case Code (Metric) : 2012
Case Code (Imperial) : 0805
Min Operating Temperature : -30 °C
Products Category : Filters - RF Filters
Qty : 9511 In Stock
Width : 1.2446 mm
Length : 2.0066 mm
Frequency : 2.45 GHz
Max Width : 1.4 mm
Packaging : Digi-Reel®
Min Length : 1.85 mm
Termination : SMD/SMT
Max Thickness : 1 mm
Number of Pins : 8
Insertion Loss (dB) : 3.7 dB
Max Operating Temperature : 85 °C