DEA162450BT-1241A1
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DEA162450BT-1241A1
Part Number : DEA162450BT-1241A1
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DEA162450BT-1241A1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 711.2 µm
Bandwidth : 100 MHz
Impedance : 50 Ω
Min Width : 650 µm
Max Length : 1.75 mm
Termination : SMD/SMT
Max Thickness : 700 µm
Number of Pins : 4
Insertion Loss (dB) : 2 dB
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Filters - RF Filters
Qty : 6547 In Stock
Applications : Mobile phones Gaming Enterprise projectors
Width : 800 µm
Length : 1.6 mm
Frequency : 2.45 GHz
Max Width : 950 µm
Packaging : Cut Tape (CT)
Min Length : 1.45 mm
Case/Package : 0603
Min Thickness : 500 µm
Case Code (Metric) : 1608
Case Code (Imperial) : 0603
Min Operating Temperature : -40 °C