LP0603A1880ANTR
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LP0603A1880ANTR
Part Number : LP0603A1880ANTR
Manufacturer : Elco (AVX)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LP0603A1880ANTR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Elco (AVX). Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Height : 711.2 µm
Bandwidth : 80 MHz
Impedance : 50 Ω
Termination : SMD/SMT
Power Rating : 3 W
Case Code (Metric) : 1608
Case Code (Imperial) : 0603
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Filters - RF Filters
Qty : 2887 In Stock
Applications : Data storage Power delivery Aerospace & defense
Width : 838.2 µm
Length : 1.6002 mm
Frequency : 1.88 GHz
Packaging : Digi-Reel®
Case/Package : 0603
Number of Pins : 4
Insertion Loss (dB) : 0.3 dB
Max Operating Temperature : 85 °C