LEM2520T270J
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LEM2520T270J
Part Number : LEM2520T270J
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LEM2520T270J More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Height : 1.8 mm
Max Width : 2.2 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 5 %
Max Length : 2.7 mm
Composition : Wirewound
Case/Package : 1008
Max DC Current : 115 mA
Case Code (Metric) : 2520
Case Code (Imperial) : 1008
Self Resonant Frequency : 16 MHz
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 838 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Factory automation & control Mobile phones
Width : 2.0066 mm
Length : 2.4892 mm
Min Width : 1.8 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 27 µH
Min Length : 2.3 mm
Termination : SMD/SMT
Current Rating : 115 mA
Test Frequency : 2.52 MHz
DC Resistance (DCR) : 6.3 Ω
Height - Seated (Max) : 2.0066 mm
Max Operating Temperature : 85 °C