LHL08TB3R9M
Contact Now
LHL08TB3R9M
Part Number : LHL08TB3R9M
More Information : LHL08TB3R9M More Information
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Q Factor : 40
Tolerance : 20 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 3.1 A
Lead/Base Style : Radial
Height - Seated (Max) : 9.4996 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 813 In Stock
Height : 9.5 mm
Diameter : 9 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 3.9 µH
Case/Package : Radial
Current Rating : 3.1 A
Test Frequency : 7.96 MHz
DC Resistance (DCR) : 24 mΩ
Self Resonant Frequency : 33 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C