HPL0603-5N6
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
HPL0603-5N6
Part Number : HPL0603-5N6
Manufacturer : Susumu
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : HPL0603-5N6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Susumu. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 609.6 µm
Shielding : Unshielded
Composition : Thin Film
Current Rating : 200 mA
Case Code (Metric) : 0603
Case Code (Imperial) : 0201
Self Resonant Frequency : 6 GHz
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 262 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Building automation Mobile phones
Width : 304.8 µm
Packaging : Cut Tape (CT)
Inductance : 5.6 nH
Case/Package : 0201
Test Frequency : 500 MHz
DC Resistance (DCR) : 1.6 Ω