LHL08TB123J
Contact Now
LHL08TB123J
Part Number : LHL08TB123J
More Information : LHL08TB123J More Information
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Q Factor : 60
Tolerance : 5 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 64 mA
Lead/Base Style : Radial
Height - Seated (Max) : 9.4996 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 911 In Stock
Applications : Appliances Lighting Home theater & entertainment
Height : 9.5 mm
Diameter : 9 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 12 mH
Case/Package : Radial
Current Rating : 64 mA
Test Frequency : 1 kHz
DC Resistance (DCR) : 36 Ω
Self Resonant Frequency : 440 kHz
Min Operating Temperature : -25 °C