LHLC06NB220K
Contact Now
LHLC06NB220K
Part Number : LHLC06NB220K
More Information : LHLC06NB220K More Information
Shielding : Unshielded
Inductance : 22 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 375 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Lighting Data storage
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 900 mA
DC Resistance (DCR) : 280 mΩ
Self Resonant Frequency : 12 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C