LHL08TB272J
Contact Now
LHL08TB272J
Part Number : LHL08TB272J
More Information : LHL08TB272J More Information
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 2.7 mH
Case/Package : Radial
Current Rating : 150 mA
Test Frequency : 252 kHz
DC Resistance (DCR) : 7.5 Ω
Self Resonant Frequency : 1 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 243 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Building automation Enterprise machine
Height : 9.5 mm
Q Factor : 55
Tolerance : 5 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 150 mA
Lead/Base Style : Radial
Height - Seated (Max) : 9.4996 mm
Max Operating Temperature : 105 °C