LHL16NB472J
Contact Now
LHL16NB472J
Part Number : LHL16NB472J
More Information : LHL16NB472J More Information
Mount : Through Hole
Length : 21 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 400 mA
Lead/Base Style : Radial
Height - Seated (Max) : 21.0058 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 156 In Stock
Applications : Datacom module Pro audio, video & signage TV
Height : 21 mm
Q Factor : 20
Shielding : Unshielded
Inductance : 4.7 mH
Case/Package : Radial
Current Rating : 400 mA
Test Frequency : 252 kHz
DC Resistance (DCR) : 2.6 Ω
Self Resonant Frequency : 410 kHz
Min Operating Temperature : -25 °C