LHLZ06NB102J
Contact Now
LHLZ06NB102J
Part Number : LHLZ06NB102J
More Information : LHLZ06NB102J More Information
Shielding : Unshielded
Inductance : 1 mH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 252 kHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 196 In Stock
Applications : Aerospace & defense Lighting Connected peripherals & printers
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 160 mA
DC Resistance (DCR) : 9.5 Ω
Self Resonant Frequency : 1.6 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C