LHL16NB152J
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LHL16NB152J
Part Number : LHL16NB152J
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LHL16NB152J More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 21 mm
Q Factor : 20
Shielding : Unshielded
Inductance : 1.5 mH
Case/Package : Radial
Current Rating : 750 mA
Test Frequency : 252 kHz
DC Resistance (DCR) : 930 mΩ
Self Resonant Frequency : 690 kHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 275 In Stock
Applications : Datacom module Lighting Home theater & entertainment
Height : 21 mm
Diameter : 17 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 750 mA
Lead/Base Style : Radial
Height - Seated (Max) : 21.0058 mm
Max Operating Temperature : 105 °C