LHL13NB330K
Contact Now
LHL13NB330K
Part Number : LHL13NB330K
More Information : LHL13NB330K More Information
Mount : Through Hole
Length : 17 mm
Q Factor : 100
Shielding : Unshielded
Inductance : 33 µH
Case/Package : Radial
Current Rating : 3.2 A
Test Frequency : 2.52 MHz
DC Resistance (DCR) : 43 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 353 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Test & measurement TV
Height : 16.9926 mm
Diameter : 14 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 3.2 A
Lead/Base Style : Radial
Self Resonant Frequency : 6.9 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C