NP04SB6R8N
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NP04SB6R8N
Part Number : NP04SB6R8N
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : NP04SB6R8N More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 5.0038 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 6.8 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 1 kHz
DC Resistance (DCR) : 53 mΩ
Self Resonant Frequency : 27 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 957 In Stock
Applications : Wired networking Medical Connected peripherals & printers
Width : 5.0038 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 30 %
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 2 A
Saturation Current : 1.05 A
Height - Seated (Max) : 2.0066 mm
Max Operating Temperature : 105 °C