LHLC06TB120K
Contact Now
LHLC06TB120K
Part Number : LHLC06TB120K
More Information : LHLC06TB120K More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 10 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 1.15 A
DC Resistance (DCR) : 200 mΩ
Self Resonant Frequency : 17 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 375 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Factory automation & control Enterprise projectors
Shielding : Unshielded
Inductance : 12 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C