LHL08NB8R2M
Contact Now
LHL08NB8R2M
Part Number : LHL08NB8R2M
More Information : LHL08NB8R2M More Information
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Q Factor : 40
Shielding : Unshielded
Inductance : 8.2 µH
Case/Package : Radial
Current Rating : 2.5 A
Test Frequency : 7.96 MHz
DC Resistance (DCR) : 34 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 605 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Lighting Portable electronics
Height : 9.4996 mm
Diameter : 9 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 20 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 2.5 A
Lead/Base Style : Radial
Self Resonant Frequency : 19 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C