LHLC06TB820K
Contact Now
LHLC06TB820K
Part Number : LHLC06TB820K
More Information : LHLC06TB820K More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 10 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 480 mA
DC Resistance (DCR) : 780 mΩ
Self Resonant Frequency : 7.6 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 545 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Grid infrastructure Gaming
Shielding : Unshielded
Inductance : 82 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C