LHL06TB820K
Contact Now
LHL06TB820K
Part Number : LHL06TB820K
More Information : LHL06TB820K More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 10 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 230 mA
DC Resistance (DCR) : 1.2 Ω
Self Resonant Frequency : 7 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 193 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Grid infrastructure Tablets
Shielding : Unshielded
Inductance : 82 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C