LHL08NB273J
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LHL08NB273J
Part Number : LHL08NB273J
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LHL08NB273J More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 42 mA
Lead/Base Style : Radial
Self Resonant Frequency : 250 kHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 371 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Building automation Mobile phones
Height : 9.4996 mm
Q Factor : 60
Shielding : Unshielded
Inductance : 27 mH
Case/Package : Radial
Current Rating : 42 mA
Test Frequency : 1 kHz
DC Resistance (DCR) : 90 Ω
Max Operating Temperature : 105 °C