LHL06NB270K
Contact Now
LHL06NB270K
Part Number : LHL06NB270K
More Information : LHL06NB270K More Information
Shielding : Unshielded
Inductance : 27 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 629 In Stock
Applications : Aerospace & defense Electronic point of sale (EPOS) Enterprise projectors
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 320 mA
DC Resistance (DCR) : 620 mΩ
Self Resonant Frequency : 11 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C