LHLC06NB330K
Contact Now
LHLC06NB330K
Part Number : LHLC06NB330K
More Information : LHLC06NB330K More Information
Shielding : Unshielded
Inductance : 33 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 648 In Stock
Applications : Appliances Test & measurement PC & notebooks
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 730 mA
DC Resistance (DCR) : 370 mΩ
Self Resonant Frequency : 9.4 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C