LHL08TB120K
Contact Now
LHL08TB120K
Part Number : LHL08TB120K
More Information : LHL08TB120K More Information
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 12 µH
Case/Package : Radial
Current Rating : 2.3 A
Test Frequency : 2.52 MHz
DC Resistance (DCR) : 44 mΩ
Self Resonant Frequency : 16 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 62 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Medical Home theater & entertainment
Height : 9.5 mm
Q Factor : 65
Tolerance : 10 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 2.3 A
Lead/Base Style : Radial
Height - Seated (Max) : 9.4996 mm
Max Operating Temperature : 105 °C