LHL06TB1R0M
Contact Now
LHL06TB1R0M
Part Number : LHL06TB1R0M
More Information : LHL06TB1R0M More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 750 mA
DC Resistance (DCR) : 150 mΩ
Self Resonant Frequency : 87 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 868 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Data center & enterprise computing Mobile phones
Shielding : Unshielded
Inductance : 1 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 7.96 MHz
Height - Seated (Max) : 10.9982 mm
Max Operating Temperature : 105 °C