T1008-3R9G
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T1008-3R9G
Part Number : T1008-3R9G
Manufacturer : Tamura
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T1008-3R9G More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Tamura. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 2.6924 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 3.9 µH
Case/Package : 1008
Test Frequency : 7.9 MHz
Height - Seated (Max) : 2.2606 mm
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 986 In Stock
Width : 2.4892 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 2 %
Composition : Wirewound
Current Rating : 260 mA
DC Resistance (DCR) : 5.26 Ω
Self Resonant Frequency : 100 MHz