T1812-560J
Contact Now
T1812-560J
Part Number : T1812-560J
More Information : T1812-560J More Information
Mount : Surface Mount
Length : 4.953 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 56 µH
Case/Package : 1812
Current Rating : 190 mA
DC Resistance (DCR) : 5.5 Ω
Self Resonant Frequency : 13 MHz
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 310 In Stock
Applications : Building automation Building automation Home theater & entertainment
Width : 3.81 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 5 %
Composition : Wirewound
Core Material : Ceramic
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 3.6322 mm