TS1608-1R5M
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TS1608-1R5M
Part Number : TS1608-1R5M
Manufacturer : Tamura
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TS1608-1R5M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Tamura. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 6.604 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 1.5 µH
Current Rating : 2.8 A
DC Resistance (DCR) : 45 mΩ
Self Resonant Frequency : 125 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 169 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Electronic point of sale (EPOS) Enterprise projectors
Width : 4.445 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Case/Package : Nonstandard
Test Frequency : 100 kHz
Height - Seated (Max) : 2.921 mm
Max Operating Temperature : 85 °C