T1812-5R6J
Contact Now
T1812-5R6J
Part Number : T1812-5R6J
More Information : T1812-5R6J More Information
Mount : Surface Mount
Length : 4.953 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 5.6 µH
Case/Package : 1812
Current Rating : 220 mA
DC Resistance (DCR) : 1.1 Ω
Self Resonant Frequency : 100 MHz
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 87 In Stock
Applications : Datacom module Factory automation & control Gaming
Width : 3.81 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 5 %
Composition : Wirewound
Core Material : Ceramic
Test Frequency : 7.96 MHz
Height - Seated (Max) : 3.6322 mm