T1812-120J
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T1812-120J
Part Number : T1812-120J
Manufacturer : Tamura
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T1812-120J More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Tamura. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 4.953 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 12 µH
Case/Package : 1812
Current Rating : 310 mA
DC Resistance (DCR) : 2 Ω
Self Resonant Frequency : 55 MHz
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 461 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Grid infrastructure Enterprise projectors
Width : 3.81 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 5 %
Composition : Wirewound
Core Material : Ceramic
Test Frequency : 2.52 MHz
Height - Seated (Max) : 3.6322 mm