VLC6045T-680M
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VLC6045T-680M
Part Number : VLC6045T-680M
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VLC6045T-680M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 6.2 mm
Width : 5.9944 mm
Length : 5.9944 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 68 µH
Termination : SMD/SMT
Current Rating : 900 mA
Test Frequency : 100 kHz
DC Resistance (DCR) : 410 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 144 In Stock
Mount : Surface Mount
Height : 4.5 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 900 mA
Saturation Current : 900 mA
Height - Seated (Max) : 4.4958 mm
Min Operating Temperature : -40 °C